Industriel netværks security gateway fra Helmholz, se den på HI Tech & Industry stand M9844
Med øget risiko for hacking af industrielle netværk er der mere og mere fokus på sikkerheds komponenter. Helmholz har +10 års erfaring med security gateways, hvilket sikrer dig maksimal sikkerhed i din produktion. Oplev Helmholz WALL IE Security Gateway med firewall og NAT funktion, samt TÜV certifikat iht IEC 62443.
Sov trygt om natten
Med øget risiko for hacking af industrielle netværk er der mere og mere fokus på sikkerheds komponenter. Helmholz har +10 års erfaring med security gateways, hvilket sikrer dig maksimal sikkerhed i din produktion.
Oplev Helmholz WALL IE Security Gateway med firewall og NAT funktion, samt TÜV certifikat iht IEC 62443.
Hvis du ønsker en gratis billet til HI Tech & Industry messen så klik her og benyt koden HI25-35225
Helmholz WALL IE kan leveres i 3 udgaver
1) WALL IE Compact med 2 porte for 1000 Mbps og high performance processor, se INFO
2) WALL IE Standard med 4 porte for 100 Mbps, se INFO
3) WALL IE PLUS med 8 porte for 1000 Mbps og high performance processor, se INFO
Alle WALL IE modeller er forsynet med Ethernet porte for LAN og WAN og kan frit konfigureres.
NAT giver mulighed for integration af serielle maskiner med identisk IP adresser i virksomhedens produktions netværk. Desuden tilbydes der, via NAPT, en let integration af identiske IP subnet
Netværks adgang kan begrænses ved hjælp af pakke filtre:
- IPv4 adresser
- Protokoller (TCP/UDP/ICMP)
- Porte
- MAC adresser.
Såfremt du ønsker at vide mere, eller teste en security gateway, så er du meget velkommen til at kontakte vor produktchef Brian Ziegler på mail: bz@robotech.dk eller telefon: 60208040.