23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Electronic Supply
Annonce
Annonce
Del siden
Annonce

SEO eller Google Ads... Hvad skal vi vælge?

Google Ads er den hurtige ven, der prøvesmager alt på menukortet, SEO er den tålmodige, der bygger restauranten, så det smarte spørgsmål er ikke hvem der vinder, men hvad den hurtige kan lære den tålmodige.

Det korte svar: ofte begge dele.

Det lidt længere svar:

Google Ads er som en testbænk.
SEO er som en produktionslinje.

Med Google Ads kan I hurtigt teste, hvilke søgeord, budskaber og ydelser der skaber interesse. I kan se, hvad folk klikker på, hvad de reagerer på, og hvilke søgninger der fører til relevante henvendelser.

SEO tager længere tid, men bygger værdi op over tid. Gode produktsider, cases, tekniske forklaringer og brancheindhold kan blive ved med at arbejde for jer, længe efter de er publiceret.

Google fremhæver selv, at hjælpsomt, pålideligt og brugbart indhold er centralt for synlighed i Search.

Så spørgsmålet er ikke altid:

“Skal vi vælge Ads eller SEO?”

Spørgsmålet er ofte:

“Hvad skal Ads lære os hurtigt, som SEO kan bygge videre på langsigtet?”


// Vi hjælper med at finde ud af, hvad I bør teste hurtigt, og hvad der skal bygges op over tid. 

Mr. Toucans ApS
Herstedvang 8
2620 Albertslund
Albertslund Kommune
Danmark
CVR nummer: DK38428446

Kontaktperson

Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|