Zepto Computers er en af Danmarks hurtigst voksende virksomheder. Fra 2003 til 2006 steg antallet af medarbejdere med 750 pct., fra 6 til 45 ansatte. Det skriver virksomheden i en pressemeddelelse.
I 2007 forventer virksomheden at øge antallet af medarbejdere med 50 pct. Dermed vil det samlede antal medarbejdere på fabrikken i Hedehusene runde 65.
Den konstant stigende efterspørgsel på Zepto’s notebooks, både i Danmark og Europa, har skabt et øjeblikkeligt behov for en række nye medarbejdere til produktionen i Hedehusene
- Allerede her i starten af året har vi 12 ledige stillinger fordelt på alle niveauer i vores organisation, siger Lasse Frost, adm. direktør, Zepto Computers A/S
De stillinger som Zepto Computers gerne vil have besat drejer sig bl.a. om en Lean Chef til produktionen, tekniker, økonomiassistent, shipping manager, lagermedarbejder, test manager m.fl.
Kilde: Zepto Computers /