23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Electronic Supply

EET Europarts indgår aftale med Epson

Nordisk distributionsaftale med Epson giver næring til EET Europarts´ vækstplan, der skal udvikle forretningsområdet for Point-of-Sale (POS) produkter og Auto ID betydeligt.

- Vi har gennem en årrække, med stor succes, distribueret POS & Auto ID løsninger til det professionelle marked, og vi har konstateret, at forretningsområdet har et stort vækstpotentiale, siger Group CEO John Thomas, EET Group. Han tilføjer:

- Epson er et velrenommeret brand, og hører til

POS & Auto ID
POS-produkter og -udstyr benyttes blandt andet i detailbutikker ved betalingsproceduren.

Produktporteføljen omfatter software og hardware til detailleddet, herunder POS-terminaler, bon-printere, barcode-scannere og udstyr som touch-skærme, displays, kasseapparater og magnetiske kortlæsere.

blandt verdens mest succesfulde producenter af blandt andet termiske POS printere. Epson er især kendt for deres TM-T88 serie. Vi er derfor meget tilfredse med at have indgået en nordisk distributionsaftale, som nu gør det muligt for os at tilbyde endnu flere kvalitetsprodukter til vores POS kunder i hele Norden.

EET Europarts har i flere år distribueret reservedele til Epson printere, og mange potentielle Epson POS-kunder vil således allerede være at finde i EET Europarts kundeportefølje.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.078