Andreas Nordang har en succesfuld baggrund inden for generel procesoptimering og har i de seneste fire år været leder i GN ReSound’s Operations, hvor han har opnået flotte resultater.
- Det var potentialet i Eilersen Electric A/S’ produkter på det globale marked, der hjalp mig til min beslutning om at starte i virksomheden. Samtidig var ansættelsesprocessen meget professionel og fokuseret, hvilket jeg efterfølgende har fået bekræftet også er tilfældet for resten af virksomheden, siger han.
Eilersen lancerer en række nye produkter til vejeapplikationer i løbet af efteråret og er samtidig involveret i udviklingen af kundetilpassede vejeløsninger i samarbejde med en række nøglekunder.
Andreas Nordang vil være til stede på Eilersens stand under Automatik messen i Brøndby Hallen 7.-9. september.